معرفی بخش فعالیت‌های داوطلبانه مددکاری

داوطبان یکی از بزرگ ‌ترین سرمایه های خیریه بین المللی آوا و ستون اصلی آن بشمار می آیند. یکی از روش‌های همکاری و کمک به خیریه آوا، فعالیت داوطلبانه است.

خیریه آوا شامل بخش های داوطلبانه زیادی می باشد که با کمک و مهارت عزیزان داوطلب شکل گرفته و با هدف بازگشایی گره‌ای از مشکلات عزیزان تحت پوشش که شامل کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست می شود، قدم به عرصه فعالیت نهاده است.

مددکاری اجتماعی،  حرفه ای است که به افراد (کودکان تحت حمایت خیریه آوا) کمک می کند تا رفاه فردی و اجتماعی خود را ارتقاء بخشند و هدف آن کمک به افراد در توسعه مهارت های خود و توانایی آن‌ها در استفاده از منابع خود و جامعه برای حل مشکلات است. مددکاری اجتماعی علاوه بر بررسی، کاهش و رفع مشکلات فردی و شخصی، به مسائل اجتماعی گسترده تر نیز می پردازد.

در بخش فعالیت داوطلبانه مددکاری، شما عزیزان در بخش های مختلف از قبیل: جامعه شناسی، روانشناسی، علوم سیاسی، بهداشت عمومی، حقوق و اقتصاد، برای تعامل با نظام مراجع و انجام ارزیابی ها در کنار خیریه آوا باشید.

مددکاری اجتماعی حرفه ای است مبتنی بر دانش، اصول، ارزش‌ها و مهارت‌ها است که هدف ما از ایجاد این بخش، در خیریه آوا  کمک به کودکان تحت پوشش است تا بتوانند با تکیه بر توانایی ها و استفاده از منابع موجود برای حل مشکل و یا رفع نیاز خود اقدام کنند و فردی تاثیرگذار در جامعه باشند.

خدمات مددکاری در خیریه آوا:

  1. تشکیل پرونده جهت جمع‌آوری اطلاعات و نیز پیگیری روند درمان به جهت مداخلات روانی – اجتماعی
  2. مشاوره فردی جهت تسهیل سازگاری کودک از زمان تشخیص با شرایط جدید و روند درمان؛ ایجاد شناخت نسبت به بیماری و روند درمان؛ افزایش امید؛ توانبخشی؛ بهبود و ارتقا توانایی کارکردهای خانواده
  3. آگاه‌سازی کودک در راستای کنترل بحران، سازگاری با تغییر شرایط زندگی
  4. برگزاری برنامه‌های رفاهی جهت افزایش امید به زندگی مانند برگزاری جشن و برنامه‌های شاد
  5. بهره‌گیری از خدمات سازمان‌های همکار
  6. توانمندسازی کودکان جهت افزایش کیفیت زندگی، مهارت‌آموزی

نحوه عضویت داوطلبانه

مددکاران عزیز فعال در این حوزه از طریق فرم موجود در این صفحه اطلاعات مورد نظر را تکمیل کرده و توضیحات تکمیلی خود را برای کارشناسان ما جهت هماهنگی های بهتر ارسال فرمایید، بعد از بررسی فرم با شما عزیزان تماس گرفته خواهد شد.

برای عضویت در این تیم کافی‌ست:

1. تکمیل فرم عضویت در سایت و اعلام آمادگی برای شرکت در فعالیت‌های تیم روانشناسی.

2. حضور در دفتر خیریه و تکمیل فرم و هماهنگی های لازم جهت شرکت در فعالیت‌ها.

3.  تماس با  مسئول روابط عمومی موسسه خیریه بین المللی آوا، خانم افسانه جواهریان از طریق  شماره تماس 09960937582 

تکمیل فرم

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

لیدر های داوطلب مددکاری

سوالات متداول

هر سه شنبه توی گروه مددکاری اجتماعی که قراره عضو بشی، زمان برنامه و تعداد اعضا مشخص میشه و تو میتونی داوطلب بشی که همراهمون باشی. اینم بگم که اینجا همه چیز داوطلبانه است، تو مجبور به حضور یا هیچ کار دیگه ای نیستی؛ تو فقط قراره یه داوطلب باشی که قلبش بهش میگه چیکار کنه.

توی تیم ما هرکسی با تخصص مددکار اجتماعی  می‌تونه اون آدمی باشه که قراره خنده رو به لب فرشته های خانه ی سبز بیاره و دست به دست اونا از دنیای امروز برای دو ساعت دور بشه.

لیدرهای عزیزمون هم همیشه حواسشون هست و اگه بار اولت باشه که کنارمون حاضر میشی هواتو دارن و نمیزارن آب تو دل هیچکس تکون بخوره .

داوطلبین بعد از ثبت نام در قسمت تکمیل فرم و پس از هماهنگی مسئول روابط عمومی ، موظف هستند که به مدت ۶ یا ۹ ماه، یک روز درهفته رو به صورت ثابت در کنار فرشته‌ها در خانه ی سبز حضور داشته باشن و در ماه یک جلسه غیبت مجازه.

گالری تصاویر