معرفی بخش فعالیت‌های داوطلبانه بازارچه

معرفی و عرضه خدمات و دستاوردهای خیریه، از مهم­ترین اهداف و برنامه­‌های خیریه جهت توانمندسازی و تشویق به تولید اعضای آن می‌باشد. در همین راستا، بازارچه‌­ها نقش مهم و موثری را در جهت عرضه این محصولات تولیدی ایفا می­کنند.

بازارچه‌های خیریه، جدای از این‌که کمکی برای افراد نیازمند تهیه می‌کند، فرصتی دراختیار افرادی که دارای مشاغل خانگی هستند ولی توان فروش آن‌ را ندارند می‌گذارد.
از دیگر فواید آن می‌توان به آشنایی مردم با خیریه‌هایی که می‌توانند درآن مشارکت داشته باشند اشاره کرد.

خیریه بین المللی آوا نیز با برگزاری بازارچه در زمان های مختلف به اهداف اصلی خود که حمایت از تولیدات کودکان تحت حمایت، زنان سرپرست خانوار و ایجاد کسب و کار خیرخواهانه است را جامه عمل بپوشاند .

توجه به توانمندسازی آحاد جامعه از برنامه­‌های مهم خیریه آوا محسوب می شود. هدف از ایجاد این بازارچه‌­ها نیز گسترش فرهنگ تولید و ایجاد حس خودباوری در بین افراد کمتر برخودار جامعه و عرضه این توانمندی در قالب تولیدات به جامعه و ایجاد درآمد پایدار برای این عزیزان می باشد.

تهیه مواد غذایی با توجه به محصولات غذایی بومی استان ها توسط آشپزان خبره و بومی هر استان از بخش های مورد توجه این بازارچه محسوب می شود. متخصصین صنایع دستی نیز با عرضه تولیدات خود و سایر هنرمندان در این بازار در هرچه بهتر دیده شدن این تولیدات کمک شایانی می کنند. متخصصان بازاریابی و فروش نیز با تخصص خود در پیشبرد اهداف فروش بهتر محصولات این بازارچه به تولیدکنندگان هر بخش کمک قابل توجهی می نمایند. کارآفرینان نیز با حضور در این بازارچه و انتخاب نفرات برگزیده در هر بخش، به ایجاد کسب و کار مولد و پویا کمک خواهند کرد.

اهداف برگزاری بازارچه خیریه

  • جذب مشارکت‌های مردمی در حوزه نیکوکاری
  • ایجاد کسب‌و‌کار در کنار بازاریابی خیرخواهانه.
  • پیوند فعالیت‌های خیرخواهانه با فعالیت‌های فرهنگی_هنری
  • ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده در فضای نیکوکارانه
  • ایجاد حس نوع‌دوستی در کودکان و نوجوانان و آشنایی آن‌ها با فعالیت‌های خیرخواهانه.
  • معرفی صاحبان حرفه و صنایع مختلف.
  • شناسایی زنان خود‌سرپرست و معرفی محصولات و کالاهای تولیدی آن‌ها به بازار.
  • معرفی و حمایت از کار‌آفرینان اجتماعی.

نحوه عضویت داوطلبانه

فعالان عزیز در این حوزه از طریق فرم موجود در این صفحه اطلاعات مورد نظر را تکمیل کرده و توضیحات تکمیلی خود را برای کارشناسان ما جهت هماهنگی های بهتر ارسال فرمایید، بعد از بررسی فرم با شما عزیزان تماس گرفته خواهد شد.

برای عضویت در این تیم کافی‌ست:

1. تکمیل فرم عضویت در سایت و اعلام آمادگی برای شرکت در فعالیت‌های تیم بازارچه.

2. حضور در دفتر خیریه و تکمیل فرم و هماهنگی های لازم جهت شرکت در فعالیت‌ها.

3.  تماس با  مسئول روابط عمومی موسسه خیریه بین المللی آوا، خانم افسانه جواهریان از طریق  شماره تماس 09960937582 

تکمیل فرم

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

لیدر های داوطلب بازارچه

سوالات متداول

اولین سه شنبه هر ماه توی گروه بازارچه که قراره عضو بشی، زمان برنامه و تعداد اعضا مشخص میشه ،بازارچه ها اولین روز هر فصل برگزار می شن و تو میتونی داوطلب بشی که همراهمون باشی. اینم بگم که اینجا همه چیز داوطلبانه است، تو مجبور به حضور یا هیچ کار دیگه ای نیستی؛ تو فقط قراره یه داوطلب باشی که قلبش بهش میگه چیکار کنه.

توی تیم ما هرکسی با تخصص فروش ،کارآفرینی و تولید کردن هر نو محصولی که قابل فروش در بازارچه های فصلی باشه  می‌تونه اون آدمی باشه که قراره در جمع آوری منابع مالی در هزینه فرشته های خانه سبز  کمک کنه  و دست به دست اونا از دنیای امروز برای دو ساعت دور بشه.

لیدرهای عزیزمون هم همیشه حواسشون هست و اگه بار اولت باشه که کنارمون حاضر میشی هواتو دارن و نمیزارن آب تو دل هیچکس تکون بخوره .

داوطلبین بعد از ثبت نام در قسمت تکمیل فرم و پس از هماهنگی مسئول روابط عمومی ، موظف هستند که برای هماهنگی و ارائه محصول خود در بازارچه از یک ماه قبل در جلسات هماهنگی حضور پیدا کنند .

گالری تصاویر